10.SINIF PROGRAMI

10.sınıf programı lise eğitiminin temellerinin atıldığı 9.sınıf üzerine inşa edilen bir programdır. Odtülüler Eğitim Kurumlarıyla eğitime başlayan öğrenciler kaliteli ve nitelikli bir eğitimin temelini atmış olurlar. 10.sınıf lisenin ikinci ayağıdır. 9.sınıfı geride bırakan öğrenci 10.sınıfa geçmiştir. 10.sınıf 9.sınıfta temelleri atılan eğitimin üzerine eklenerek devam edilen bir program sürecidir. Öğrenciler 9.sınıfa kurumda başladılar ise planlı programlı bir şekilde eğitim almıştır. 9.sınıf lise eğitiminin başlangıcı olması sebebiyle sağlam bir temel atılarak derslere başlanır. Eğitimin ilk basmağı her zaman çok önemlidir. Nasıl bir başlangıç yapılırsa süreç aynı şekilde ilerler. 9.sınıfta atılan temellerin üzerine 10.sınıfta eklemeler yapılarak devam edilir.

Odtülüler Eğitim Kurumları 10.sınıf programı konusunda çok hassastır. Öğrencilerin okul hayatını başarılı bir şekilde bitirmeleri için uğraşmaktadır. Kurumun en büyük gayesi Atatürk ilke ve inkılapları bağlı, maddi ve manevi değerlere saygılı, araştıran, sorgulayan, modern, çalışkan, başarılı, iyi, hoşgörülü, düşünen, çabalayan nesiller yetiştirmektir. İnsanlara saygılı, yeni fikirlere açık, bilinçli, çevresindeki değişimlerin farkında olan bireylerle daha iyi yarınlar için gerekli bir durumdur. Aydınlık yarınlar, parlak bir gelecek için eğitim almanız gerekmektedir. Eğitim aldığınız kurum da çok önemlidir. Odtülüler Eğitim Kurumları her bir öğrencisine ayrı ayrı önem vermektedir. Butik dershane anlayışına sahip olan kurum her bir öğrenciyle yüz yüze ve samimi bir ortamda  ilgilenmektedir.

Odtülüler Eğitim Kurumu il 9.sınıfta derse başlayan öğrenciler daha önceki yıllara ait eksiklerini kapatmış ve 9.sınıf konularını oturtmuştur. Geçmiş yıllara ait hiçbir soru eksiği bulunmaz. Yaz dönemlerinde kamp programlarıyla olan eksiklerde giderilir. Öğrenciler her bir eğitim yılına konu eksiği kapayacak şekilde yaz kamplarında sorunlarını hallederek başlarlar. 10.sınıf bir önceki yıla göre daha zordur. 9.sınıf derslerinin daha ağırlaşmış bir halidir. Her geçen yıl dersler biraz daha zorlaşıp ağırlaşmaktadır. Bu süreçte öğrenciye gerginliğe ve strese sebep olmaktadır. 10.sınıf programı 9.sınıfta atılan temel üzerine oturulan ve 11.sınıf sınıf için bir basamak olan bir programdır. Odtülüler Eğitim Kurumları öğrencilerinin yüksek bir okul başarısı için gerekli olan tüm imkanları sağlamaktadır. Kurumun ayrıcalıklı öğrencileri arasında yer almak istiyorsanız tanışmaya gelmelisiniz.