12.SINIF PROGRAMI

12.sınıf programı Odtülüler Eğitim Kurumlarında öğrencilerin başarılı olması için en etkili şekilde düzenlenmektedir. Öğrenciler 12.sınıfta hem okul dersleri hem de sınava hazırlanırlar. Bu süreçte çok yorulurlar ve stres yaşarlar. Okul dersleri ile birlikte kazanmak zorunda olduğu bir sınavın olması öğrenci için stres yaratan bir durumdur. Ev-okul-dershane arasında mekik dokuyan öğrenci çok yorulur. Etrafında sürekli “hangi üniversiteye gideceksin, hangi bölümü okuyacaksın, ne olacaksın?” sorularını soran insanlar vardır. Öğrenci kendi stres yaşarken etraftan gelen bir çok söylem neticesinde daha çok stres yaşayacaktır. Panik ve stres başarının en büyük düşmanıdır. Yaşadığı stres ve panik onu daha çok üzecektir. Strese bağlı olarak kendine güvenemeyecek ve başarısız olabilecektir.

Odtülüler Eğitim Kurumları 12.sınıf programı hazırlarken öğrenciler için farklı bir program hazırlanmaktadır. 12.sınıfı Odtülüler Eğitim Kurumlarında temel lise olarak gören öğrenciler haftanın 5 günü 08.30-17.30 saatleri arasında ders görmektedir. eğitim öğretim yılı başlamadan yaz kampında 12.sınıf öğrencileri ders almaktadır. Önceki yıllara ait konuları içeren taramalar ve denemeler yapılır. Öğrenci koçlarıyla birlikte sonuçlar incelenir. Sonuçlar doğrultusunda öğrencilere uygun plan ve programlar oluşturulur. Bu plan program neticesinde yaz kampından yoğun program hazırlanır. Bu programda 4-6 hafta arasında yaz kampı yapılır. Eksik konuların anlatımı, soru çözümü, denemeler, taramalar yapılarak öğrenci 9.10.11.sınıfa ait tüm eksiklerini kapatır. Konu eksiği kalmayan öğrenci 12.sınıf dersleri için hazırdır.

12.sınıf programı temel lise öğrencileri için 12.sınıf dersleri erken başlatılmaktadır. Dersler okul programından birkaç hafta önce başlatılmaktadır. Amaç okulun önünden gitmektir. Öğrenciler okulda aynı konuları işlediklerinde tekrar yapmış olacaklardır. Öğrenciler okulda da aynı konuları işlediklerinde konular pekişir. Dershanede öğrenciler için başlarda ayda bir olacak şekilde deneme sınavları yapılmaktadır. Deneme sınavının sonuçları koçlar tarafında incelenir. Ayrıca sonuçlar kayıtlar altına alınır. Her deneme sonucu kaydedildiği için sonuçlar takip edilir. Öğrencinin başarı oranı, ilerleme kaydedip kaydetmediği kontrol edilir. Yanlışları incelenir. Konu eksiğinden kaynaklı olanlar için tekrar konu anlatımları yapılır. Öğrenci istediği zaman etüt alabilir. Yapamadığı soruları öğretmeniyle etüt saatinde inceleyerek yapar. Öğrencinin son sınıfta girdiği sınavı kazanması için gerekli olan tüm akademik bilgiler verilir. Rehberlik etkinlikleriyle koçların gözetiminde öğrenciye psiko-sosyal destek de verilir.