Odtülüler Dershanesi

9.SINIF PROGRAMI

9.sınıf programı liseye başlangıcın ilk aşamasıdır. Öğrenciler ortaokul eğitimlerinden sonra kendilerini başka bir ortama ataralar. Alıştıkları okul düzeni, arkadaşlarından sonra yeni ortama ayak uydurmak onlar için zor olabilir. Öğrenciler alıştıkları mekanların dışına çıktıklarında tedirgin olabilirler. Lise eğitiminin başlangıcı olan 9.sınıf öğrenciler için akademik süreç için yeni bir başlangıçtır. Kişisel-sosyal olarak da pek çok durumlarda için bir başlangıçtır. Ergenliğin başında olan 9.sınıf öğrencilerinin içinde bulundukları gelişim durumlarıyla ilgili de desteğe ihtiyaçları vardır. Odtülüler Eğitim Kurumları öğrenciler için koçluk eğitimi de verdiği için öğrencilerin gelişimsel dönemde içinde oldukları dönemle ilgili de destek verilmektedir. Öğrenci koçları öğrenciler için rehberlik programları uygulayarak öğrencilere akademik ve birçok gelişimsel özelliklerine uygun olarak desteklenmektedir.

Odtülüler Eğitim Kurumlarında 9.sınıf programı lise eğitiminin başlangıcı olduğu için özenle planlanmaktadır. Yeni eğitim yılında iyi bir başlangıç için öğrencilere yoğun tempolu bir program hazırlanmaktadır. 9.sınıf programıyla öğrenci zorlu bir eğitim yılına güçlü bir şekilde başlayacaktır. Öğrenci eğitim yılına nasıl bir başlangıç yaparsa yılı da öyle sürmektedir. Lisede iyi bir başlangıç yapılarak eğitim süreci sorunsuzca çözülmek istenmektedir. Odtülüler Eğitim Kurumları 2008 yılından beri eğitim vermektedir. Eğitimde kaliteye, mükemmeliyete önem veren kurum 10 yıldır öğrencilerinin okulda nitelikli zaman geçirmeleri için çalışmaktadır. Dershane, etüt merkezi olarak eğitime başlayan kurum şu anda temel lise olarak devam etmektedir. Öğrenciler için 9.10.11.ve12.sınıf dersleri verilmektedir.

9.sınıf programı ilk etapta ortaokula ait bilgilerin kontrollüyle başlamaktadır. İyi bir eğitim için temellerin iyi atılması gerekir. Öğrencinin 9.sınıfa iyi bir başlangıç yapması ve diğer senelerde bu sağlam temellerin üstünde ilerlemesi için güçlü bir temelle başlanır. Öğrencinin ortaokul yılına ait konu eksiklerini kapatacak hızlandırılmış, yoğun bir programla eğitim yılı başlatılır. Konu eksikleri bitirildikten sonra artık gönül rahatlığı ile 9.sınıf derslerine başlangıç yapılır. Öğrencinin vakit kaybetmemesi için ortaokula ait öğrenme eksiklerinin tespiti ve konu anlatımları yaz kamplarında yapılmaktadır. 4-6 haftalık kamp programlarıyla tüm eksikler kapatılıp yeni eğitim yılına güzel bir başlangıç yapılır. Öğrencilerin güzel başlangıçlar ve parlak bir gelecek için Odtülüler Eğitim Kurumlarının profesyonel kadrosuyla eğitime başlamaları gerekmektedir.