Yaz Kampı Ankara ( Sınav Hazırlık )

Yaz kampı öğrencilerin çocuğunun başarısız olduğu fizik, kimya, matematik gibi sayısal derslerde yazın eksiklerini kapatmak için uygulanır. Haftanın 4 günü pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günleri 09.00-17.00 saatleri arasında dersler yapılmaktadır. Toplamda 210 saat ders verilmektedir. Sabah 09.00-13.00 arası konu anlatımları yapılmaktadır. 13.00’ten sonra ise soru çözümleri, denemeler ve taramalarla 17.00’a kadar dersler devam etmektedir. Öğrencinin konu eksiği kalmayacak şekilde düzenlenen kamplarla süreç devam etmektedir. Kamplarda öğrenciler için hazırlanan küçük, huzurlu, sessiz ve yalıtılmış sınıflarda ders alan öğrenciler kaliteli ve verimli bir şekilde ders çalışırlar. Ders çalışırken yaşanabilecek her türlü olumsuzluk en asgari düzeye indirilmiş olur.

Yaz kampı öğrencilerin eğitim-öğretim yılı başlamadan öğrencilerin durumlarını tespit etmek amacıyla bir sınav yapılmaktadır. Seviye belirleme sınavında öğrenciler kendi düzeylerinde olan arkadaşlarıyla birlikte grup olarak derslerini almaktadırlar. Düzey belirleme sınavının ardından öğrenci 4-5 kişilik gruplarda konu kavradıktan sonra bol bol soru çözümü yapılmaktadır. Öğrenci evde yapacağı tüm etkinlikleri kursta tamamlamaktadır. Amaç grup olarak çalışmayı sağlamaktadır. Akademik eğitim yanında öğrencilerin sosyalleşmelerine yardımcı olmaya çalışılır. Öğrenci kursta bol soru çözdüğü için eve gidince tekrar çalışmasına gerek kalmaz. 4 günü verimli ve kaliteli olarak geçiren öğrenci kalan haftanın diğer günlerinde istediğini yapabilir.

Yaz kampı öğrencilerin eğlenirken öğrenmelerini sağlama amacını taşımaktadır. matematik, fizik, kimya gibi dersler öğrencilerin en zorlandıkları derslerdir. Öğrenciler tarafından korkuyla yaklaşılan derslerdendir. Ülkemizde fizik, kimya, matematik gibi sayısal dersleri yapabilen öğrenciler başarılı olarak algılanmaktadır. Yapamayanlar başarısız diye lanse edildiği için öğrenciler başarısız olma durumuna karşı korkuyla yaklaşmaktadırlar. Yapamama- başarısız olma onlarda kaygı ve strese neden olmaktadır. Bu sebeple öğrencilerin kendilerine güvenlerinin artması, yeteneklerine inanmaları için yaz kamplarında öğrencilere eksiklerini gidermeye yönelik kurslar verilmektedir.

Yaz kampı öğrencilere ders çalışma alışkanlığı kazandırır. 3-5 kişilik gruplarda ders alan öğrenciler tüm eksiklerini arkadaşlarıyla çalışarak gidermektedirler. Grup halinde çalışmak öğrencilerin paylaşma duygularını kuvvetlendirir, ayrıca arkadaşlık duygularını kuvvetlendirir. İletişim kurma duyguları gelişir. öğrenmeyi ve çalışmayı öğrenirler. Grup halinde hareket etmeyi, korktukları sayısal dersleri arkadaşlarıyla dersi eğlenceli hale getirerek öğrenebilirler. Bilgileri kalıcı bir şekilde öğrenip sindirebilirler. Takıldıkları yerlerde anında öğretmenlere sorarak yardım alabilirler. Başarı basamaklarını emin adımlarla çıkabilirler.

0312 418 88 58Verimli Ders Çalışma Testi