Kızılaydaki Dershaneler, Ankara

Kızılaydaki dershaneler Ankara’nın merkezinde bulunmaktadır. Kızılay Ankara’nın en merkezinde bulunur. Tüm ilçelerden kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Ankara içinden ve Ankara dışından pek çok öğrenci Ankara’daki dershaneleri tercih etmektedir. Türkiye’nin birçok ilinden de eğitim için Ankara tercih edilmektedir. Dershanecilik konusunda çok fazla profesyonel kurum vardır. Dershane sayısı arttıkça dershanelerin eğitim kalitesi ve imkânları da artmaktadır. Öğrenciler tarafından tercih edilen kurumların başında yer almak için imkânların artırılması gerekir. Çünkü çok fazla tercih edilecek dershanenin olması kurumların ayrıcalıklı özelliklerinin olmasını gerektirmektedir. Sağlanan imkânlar, öğrenci memnuniyeti, yapılan reklamlar dershanenin öğrenci sayısını artırır. Bir öğrencinin bile kurumdan memnun olarak ayrılması ileriki yıllarda birkaç tane daha öğrenci kazanacağının göstergesidir. Bir öğrenciyi memnun etmek birkaç öğrenci kazanmak, bir öğrencinin memnuniyetsizliği ise birkaç öğrenci kaybetmektir.

Kızılaydaki dershaneler öğrenciler için butik dershane imkânı sağlayan bir eğitim kurumudur.   Butik dershaneler, 12 kişilik sınıflarda eğitim almaktadır. Sınıf mevcudunun az olması dersin işlenişi, sınıf düzeninin korunması için çok önemlidir. Kalabalık sınıflarda sınıfta çok fazla ses, gürültü oluşur. Dersin akışını düzenini bozan pek çok unsurla karşılaşılması kaçınılmazdır. Öğrencilerin tümüne ders esnasında sıra gelmez. Daha çok öğretmen odaklı bir ders işlenişi vardır. Öğretmenler düz anlatım tekniği kullanırlar. Anlattıkları konularla ilgili tüm soruları kendileri çözer. Birkaç soru çeşidi gösterir. Öğrencilerin hepsinin soruları çözmesine zaman tanınamaz. Ne sınıf mevcudu ne de ortam buna müsait değildir. Kalabalık sınıflarda disiplin sorunları yaşanmaması için daha çok öğrencinin sessizce dinlediği ve öğretmenin aktif olduğu için düzen tercih edilir.

Kızılaydaki dershaneler arasında 12 kişilik sınıflara sahip, az sayıda öğrencisi bulunan ve bu öğrencileriyle birebir ilgilenen bir sınıf ortamıyla en ideal dershane Odtülüler Eğitim Kurumlarıdır. Her öğrencileri için ayrı ayrı oluşturulan öğrenci takip sistemleri mevcuttur. Öğrencilerin kayıt oldukları andan itibaren tüm bilgileri, sınav sonuçları kaydedilir. Kaydedilen bilgiler öğrenci koçlarıyla düzenli olarak takip edilir. Öğrencinin durumuyla ilgili bilgi alışverişi yapılarak gelişmeler takip edilir. Öğrencinin dershaneye başladığı ilk dönemden itibaren kaydedildiği için geldiği noktayla ilgili dönüt verilir. İlerleme kaydetmesi için uygun bir program hazırlanır. Odtülüler Eğitim Kurumlarında her öğrenci özeldir.