MYS GRUBUMUZ, ANKARA

MYS grubumuz öğrencilere Teog yerine gelen yeni sınav sisteminde başarılı olmaları için oluşturulmuştur. Odtülüler Eğitim Kurumları öğrencilerinin tümünün sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaları için eğitim vermektedir. MYS ( Mahalli Yerleştirme Sistemi )’ye göre öğrenciler isterlerse sınava girmeden evlerinin yakınındaki okullardan birini tercih edebilirler. 5 tercih hakkı bulunan öğrenci evine en yakın 5 liseyi tercih etmektedir. Ancak evine yakın olan liselerden birine gitmek istemeyebilir. Ya da bazı okullar öğrencilerini sınavla almaktadırlar. Bu sebeple Mys sınavına girmeleri gerekmektedir. İstediği liseye gitmek isteyen öğrencilerin sınavlara girmeleri gerekir.

MYS grubumuz öğrencilerin konu eksiği kalmayacak şekilde hazırlanmalarına yardımcı olan bir programla çalışmaktadır. 8.sınıf öğrencilerinin katıldığı programda öğrenciler dersten sonra dershaneye gelerek sınava hazırlanmaktadır. Hafta içi akşam grupları ve hafta sonu gruplarıyla Mys’ye hazırlanabilirler. Mys sınavı önceki yıllara ait konu eksiklerini giderecek şekilde düzenlenmiştir. Sınav öğrencide her zaman stres yapmaktadır. Strese giren öğrenciler kaygıyla birlikte başarısız olurlar. Kaygı ve stresi en aza indirmek için öğrencilerin konu eksiğinin bulunmaması gerekir. Konuları eksiksiz öğrenen öğrenci kendine güvenir ve hata yapma olasılığı azalır. Konular eksiksiz bir şekilde anlatıldıktan sonra bol soru çözümleri yapılmaktadır. Öğrenciler bol soru çözümleri sonucunda ayrıca öğrenci hafta 1 saat istediği derslerden etüt alabilmektedir. Yapamadığı sorular için etüt alan öğrenci öğretmeniyle yapamadığı sorular için etüt almaktadır.

Odtülüler Eğitim Kurumları öğrenciler için etüt saatleri, genel tekrarlar, soru çözüm kampları düzenlemektedir. MYS grubumuz öğrencilerin hedefledikleri liseye girebilmeleri için girmeleri gereken bir sınavdır. Sınav öğrenciler için stresli bir süreç olduğu için öğrencilere rehberlik etkinlikleri yapılmaktadır. Öğrencinin kendine güveninin artması ve başarılı olabilmesi için rehberlik dersleri düzenlenir. Öğrencinin derslerde ve sınavlarda başarılı olabilmesi için orta düzeyde bir kaygı yaşaması gerekir. Kaygının az olması da çok olması da ders başarısını olumsuz etkiler. Az düzeydeki kaygı öğrenciyi derse güdülemez. Öğrenci çok kaygılandığı zamanda kendine güvenemez. Yaşadığı stres sebebiyle okuduğunu anlayamaz ve başarısız olur. Bunun önüne geçebilmek için öğrenciyi motive etmek gerekir. Güzel örnekler, başarı hikayeleri anlatılarak motive edilir.