Odtülüler Eğitim Kurumları

Odtülüler Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimize bireysel koçluk sistemi ve günlük takip sistemi uyguluyoruz. Öğrencilerimize evdeki ders çalışma planında, nasıl ders çalışması gerektiğini öğreterek, yapacakları tüm çalışmaları maksimum verim ile yapmalarını sağlıyoruz..

Değişen ve gelişen sınav sisteminde, deneyimlerimize dayanarak ve siz değerli velilerimizle de yaptığımız birebir görüşmeler sonucunda öğrencilerin verimli ders çalışma alışkanlıklarının olmamaları ve telefon televizyon internet gibi çeldiricilerin öğrenciyi ders başına oturtmadıkları gibi sorunlar yaşadığını gördük. Biz odtülüler dershane – temel lisesi olarak, bu sorunların giderilmesindeki çözüm ortağıyız.

Çocuğunuzun ders çalışma isteği yok veya istikrarlı ders çalışma alışkanlığı yok ise ÖNCELİKLE ÖĞRENCİMİZİ YAZ KAMPI İLE BAŞLATIYORUZ HAFTADA 4 GUN günde 9 saat HAFTADA 36 saat 5 hafta 180 saatlik programa tabi turuyoruz bu programdaki kazanımlarımız; öncelikle ders çalışma alışkanlığı kazanıyor.  (günlük 3-4 saat) bir türlü istediği seviyeye ulaşamıyor ise yaz kampında 8-10 kişilik homojen (aynı seviye) grubu oluşturuyoruz.Aynı seviye grubunda Döngülü şekilde konu anlatımı yaparak anlamayı kuvvetlendirip öğrencinin evde yapması gereken testleri,  ödevleri,çalışmaları yanımızda yaptırarak eve, ders çalışma bırakmıyoruz.

 Peki öğrenci evde yapması gereken çalışmayı burda yaptırmış olmamız öğrenciye ve veliye kazanımları nelerdir ?

     

       Öğrenci Evde takıldığı bir noktada sorusuna cevap alamaz veya teknik destek alamazsa o gün o soru, takıldığı bölüm öğrencinin ilerlemesini engeller. Biz bu sorunu, öğrenciye konu anlatımı yaptıktan sonra öğrenciyi eve yollamadan evde yapacağı çalışmaları (testleri ödevleri) yanımızda yaptırarak ilerlemesinde kesintisizlik oluşturarak çözüyoruz.

  • Eğitim süresi boyunca öğrenmeyi ve çalışmayı yani verimli ders çalışma taktiklerini ve verimli test çözme taktiklerini öğretmiş oluşturuyoruz.
  • Öğrenci 10.sınıftan 11.sınıfa gecen veya 11.sınıftan 12.sınıfa geçen bir öğrenci ise 9. ve 10.sınıftaki ( ösym sisteminin tyt bölümünü ) 3 ana derste eksik noktalarını tespit ederek teker teker konuları tamamlıyoruz. Yıl içerisinde okulda veya kursta aldığı tüm ana konular öğrenciye tekrar etmiş oluyor.
  • sınıfa geçiş yapan bir öğrenci için 7.sınıf eksik noktalarını analiz ederek konuları tamamlıyoruz. Ve 8. Sınıftaki 1.dönem konularının matematik fen ve İngilizce 3 ana dersi tamamlayıp yıl içerisinde okulda veya kursta işlediği tüm konular kendisine tekrar etmiş oluyor.

Bir önceki yazımız olan Kızılay Dershane Fiyatları başlıklı makalemizde dershane fiyatları kızılay ve kızılay dershane fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.