Odtülüler Temel Lisesi

Odtülüler Temel Lisesi

Odtülüler Temel Lisesi 2009’dan beri eğitim veren Odtülüler Eğitim Kurumları’na bağlı olarak 2018 yılında eğitime Kızılay’da başlamaktadır. Ankara Kızılay merkezdeki binasıyla yeni eğitim öğretim yılında eğitime vermeye hazırdır. Odtülüler Eğitim Kurumları eğitim hayatına etüt merkezi ve dershane olarak başlamıştır ve 10 yıldır eğitim vermektedir. Bu konudaki deneyimini kullanarak öğrencilere yeni şubesinde artık temel lise olarak da eğitim vermeye başlayacaktır. Eğitimde kaliteye ve mükemmeliyete önem veren kurum etüt merkezi ve dershane konusunda ilk akla gelen kurumlardan biri olması durumu yeni eğitim- öğretim yılından itibaren temel lise denilince de akla gelen ilk liselerden biri olmaya adaydır.

Odtülüler Temel Lisesi öğrenciler için öğrenci takip sistemine sahiptir. Öğrenci takip sistemi sayesinde öğrencilerin tüm bilgileri sisteme kayıt edilerek yakından takibi alınmaktadır. Sistemden not kontrolleri, ders programları, öğretmen görüşleri, deneme sonuçları, etüt saatleri gibi pek çok bilgi sisteme kayıt edilmektedir. Öğrencinin not sonuçları sayısal verilerle ve grafiklerle sisteme kaydedilmektedir. Öğrenci durumuna göre de program hazırlanmaktadır. Sonuçlara göre öğrenci rehberlik hizmeti verilmektedir. Bazı öğrenciler zamanı verimli kullanamaz, nasıl ders çalışması gerektiğini bilmezler. Yeteneklerinin, zayıf ve güçlü yönlerinin farkına varamayan öğrencilere kendilerini tanımaları için koçluk eğitimi verilmektedir. Kendinin farkına varan daha iyi tanıyan öğrenciler alan seçiminde, meslek seçiminde daha doğru kararlar alabilir.

Odtülüler Temel Lisesi butik dershanecilik anlayışıyla eğitim vermektedir. Öğrenciler için 12 kişilik butik sınıflar, alanının uzmanı öğretmen kadrosu, özgün yayınlar, denemeler, taramalar, etüt dersleri, genel tekrarlar, yaz kampı, erken kayıt döneminde avantajlı fiyatlara kayıt olma imkanı, öğrenci takip sistemi, veli bilgilendirme sistemi, disiplin uygulamaları, öğrenci motivasyon uygulamaları, öğrenci koçluğu, evde ders çalışma disiplini, birebir etüt, kütüphane sistemi, rehberlik etkinlikleri, sınıfları, laboratuvarları, yabancı dil eğitimi, spor-sanat etkinlikleri, öğrenci kulüpleri, ölçme-değerlendirme çalışmaları gibi pek çok hizmet verilmektedir. Kariyer planlama, moral-motivasyon çalışmaları ve aile danışmanlığı gibi etkinliklerle öğrencinin hayatında olan öğretmenler ve veliler iş birliği içerisinde yer alarak öğrenciler için en iyisini vermeyi hedeflemektedir. Okulda verilen kaliteli eğitimin ve nitelikli zamanın veliler tarafından ev ortamında desteklenmesi gerekir. Öğrencilerin gelişimi aileler tarafından desteklemelidir. Öğrencilerin kendilerine güvenlemeleri, başarılı olmaları için cesaretlendirilmeleri gerekir. Öğrenci, öğretmen ve veliler iş birliği içerisinde olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kızılay Dershane Fiyatları başlıklı makalemizde dershane fiyatları kızılay ve kızılay dershane fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.