Öğrenci Etüt Sistemi

Odtülüler Eğitim Kurumları öğrencileri güler yüzle, samimi, sıcak bir şekilde karşılamaktadırlar. Kurum, öğrencilerin güvenli bir ortamda ders çalışmalarını sağlayabilecekleri bir ortam oluşturmaktadır. Kurum hem fiziki hem de personel kalitesi olarak öğrencilerin ihtiyaç duydukları en iyi eğitimi sağlamaktadır. Öğrencilerin birebir ve yüz yüze eğitim alabilecekleri sınıflarda etüt almaktadırlar. Öğrencilerin tüm bilgilerinin kayıtlı olduğu bir sistem vardır. Bu sistemde öğrenciler istedikleri hocalardan etüt almaktadırlar. Aldıkları etütleri, etüt saatlerini buradan takip edebilmektedirler. Öğrencilerin etüt saatlerinde sıkıntı yaşanmaması için öğrenciler kendi sayfalarından kontrol sağlayabilirler. Ayrıca öğretmenlerde kendi panellerinden hangi öğrencilerin hangi saatlerde etüt aldıklarını görebilirler.

Öğrenci etüt sistemi öğrencilerin ödevlerine yardımcı olabilmek, onların anlamadıkları konularla ilgili tekrar konu anlatımlarına yardımcı olmalarını sağlamak amacıyla yardımcı olunmaktadır. Odtülüler Eğitim Kurumları, öğrenciler için sayısal ve sözel derslerde etütler verilmektedir. Fizik, kimya, matematik gibi sayısal dersler öğrencilerin en çok zorlandıkları derslerdendir. Bu derslerin genelde anlaşılması zordur. Öğrencilerin akademik olarak başarılı sayılabilmesi için genel anlamda sayısal derslerde gösterdikleri performanslar gösterilmektedir. Öğrenci sayısal derslerde başarılı ise zeki, başarılı değilse başarısız sayılmaktadır. Ancak bu çok yanlış bir algıdır. 8 zeka alanı vardır. Her bireyin sayısal derslerde başarılı olmaları beklenemez. Bu bireyin tek tipleştirilmesidir. Çok yanlıştır. Her zeka türü kendi içinde çok değerlidir. Zekayı geliştirilecek etkinlikler yapılmalıdır. Her öğrenci biricik ve özeldir.

Odtülüler Eğitim Kurumları bireylerin zeka alanlarını geliştirebilmek için pek çok etkinlik sunmaktadır.Öğrenci etüt sisteminde öğrencilerin okul ve ders başarılarını artırmak için onlara destek olunmaktadır. Öğrencilerin başarılı olması çok önemlidir. Öğrenciler ders sonrasında etüt programına katılarak ödevlerini bitirebilirler. Anlamadıkları konular öğretmenler tarafından anlatılmaktadır. Yapamadıkları sorular için destek alabilirler. Bol soru çözümleri sayesinde zamanla yapamadıkları soruları yapabilir duruma gelirler. Ayrıca soru çözümü yaparken öğretmenlerin soru çözüm tekniklerini kavrayabilirler. Her sorunun kısa ve etkili bir çözüm süreci mevcuttur. Etütler sayesinde soru çözüm tekniklerini kavrarlar. Etüt programları sayesinde sınav puanları artar. Okul başarıları gelişir. Etüt merkezleri sayesinde öğrenci sosyalleşmektedirler. Okula devamlılığı artar. Yeni beceri ve ilgi alanları artar.