Odtülüler Dershanesi

LGS(TEOG) PROGRAMIMIZ

Odtülüler Eğitim Kurumlarında öğrenciler için Teog programımız bulunmaktadır. 8.sınıf öğrencilerinin girdikleri sınav puanları lise tercihinde belirleyici olmaktadır. Son sınıf öğrenci için stresli olmaktadır. Hem mezuniyet hem de sınavın olması öğrencinin strese girmesine neden olmaktadır. Tüm sınavlar öğrencilerin gözlerini korkutmaktadır. Okuldaki derslerden birkaç tane sınav olabilen öğrenciler Teog’da 8.sınıfın birinci ve ikinci döneminde birer sınav olmaktadır. Sınav sonuçları da lise seçiminde etkili olduğu için başarısız olma durumları onları korkutmaktadır.

Teog programımız yaz kampıyla başlamaktadır. 8.sınıfa başlayacak olan öğrenciler Odtülüler Eğitim Kurumlarında yaz kampında sınava hazırlanmaya başlamaktadır. Önceki yıllara ait konuların eksiklerini tespit ederek işe başlanır. Öğrencilere konu taramaları yapılır. Konu taramaları sonuçlarına göre öğrenci yanlışlarına ve konu eksiklerine bakılarak bir program oluşturulur. Bu program dahilinde öğrencilere öncelikle en başından itibaren eksik oldukları konuların anlatımları sağlanır. Konular anlatıldıktan sonra testler çözülür. Konu sonu taramalarla öğrencilerin eksikleri erkenden tespit edilir. Hala anlamayan, yanlış yapan öğrenciler varsa farklı yöntem ve tekniklerle dersler tekrar anlatılır. Bol bol soru çözülerek öğrenci sınava hazırlanır.

Odtülüler Eğitim Kurumlarında Teog programımız 8.sınıfın başında okullar açılmadan başlanır. Yaz kampıyla öğrenciler sınava erkenden hazırlanmaya başlarlar. 5.6.7.sınıfın derslerine ai konulardan ne durumda olduklarını belirlemek için düzey belirleme sınavı yapılır. Sınav sonuçlarına göre öğrencilerin eksikleri tespit edilir. Sonrasında her ders için ayrı gruplar oluşturulur. Öğrencinin eksik olduğu konuyla ilgili derslere girerek konu eksiklerini gidermesi için konu anlatımları yapılır. Her öğrenci için plan program hazırlanır. Öğrenci koçları öğrencilerin sınav sonuçlarını inceleyerek kendisi için gerekli olan grupta derse girmesi sağlanır. Gruplarda ders anlatımları, konu tekrarları yapılır. Ders anlatımı ve konu tekrarından sonra bol bol soru çözülür.

Teog programımız kapsamında önceki yılların konu eksikleri tamamlandıktan sonra 8.sınıf konularına geçilir. Konu anlatımları ve derslerde okulun 1-2 konu önünden ilerlenir. Öğrenci bu sayede okulda aynı konular işlendiğinde tekrar edilmiş olacaktır. Amaç öğrencilerin sınavda başarılı olmalarıdır. Öğrenci koçlarıyla yakından ilgilenilen öğrenciler bol bol etüt alarak konu ve soru eksiklerini kapatabilmektedir. Öğrencilere destek olan, onları dersler konusunda yönlendiren koçlarıyla Odtülüler Eğitim Kurumları öğrencileri çok şanslıdır.