cropped-odtululer-logo-kirmizi-1.png

Ekinsu K.

Ben Ekinsu K. Odtülüler eğitim kurumunda 3 yıl öğrencilik yaptım. Odtülüler eğitim kurumunu tercih etmeden önce pek çok yere gittim ama gerek etüt sistemi gerekse Rehberlik hocalarımızın bizimle ilgileniş şekli burayı kısa sürede sevmemi sağladı. Üniversiteye hazırlık yapmak için burayı seçmemdeki en önemli sebeplerden biri de disiplinli ve planlı bir şekilde ders çalışmamıza önderlik ediyor olmaları. Buraya geldikten sonra zamanımı daha güzel değerlendirmeye başladım. Bizim için hazırladıkları kişisel çalışma programları sayesinde ders çalışmak çok daha kolay oldu. Böylelikle hem daha verimli ders çalışıyorum hem de kalan vaktimi başka şeyler yaparak değerlendirebiliyorum. Rehber hocam Leyla Hocayla hem dertleşiyorum hem de ders konusunda aklımda oluşan soruları gideriyorum. Bu çok güzel.

cropped-odtululer-logo-kirmizi-1.png

BERKAY

Mtmd1

Ben mtmd1 sınıfından Berkay. Geçen sene hiç çalışmadım ve bu nedenle de bir sene daha hazırlanmak istedim.  Ailem ve ben kurum arayışına girdik ve uzun uğraşlar sonucu Odtülüler Yusuf Öncebe dershanesine karar verdik. Burada ilk olarak aslında nasıl çalışmam gerektiğini bilmediğim oldu. Ben aslında ders çalışmıyormuşum, sadece ders çalıştığımı zannediyormuşum. Eğer doğru yöntemlerle çalışmıyorsak, saatlerce ders  çalışmamızın bir önemi yok. Rehber hocam beni sınav sonuçlarıma göre her hafta analiz etti ve bana en doğru programı yaptı. O bana yol gösterdi, bende onun gösterdiği yolda ilerledim ve hedefime ulaştım. Branş hocalarımın her biri o kadar iyiydi ki, dersleri sevmemi sağladılar. Burada herkes işini çok severek yapıyor ve bence bizi başarıya götüren en önemli şey de bu. Seversen çalışırsın, çalışırsan başarırsın. Tek pişmanlığım rehber hocamın her dediğini dinlememek. Erken kalkmamızın üzerinde o kadar durdu hocamız ancak ben uykuma yenik düşüp bazen kalkamadım. Şimdi tek pişmanlığım bu, çünkü en verimli saatlerimi uyuyarak geçirdim. Erken kalksaydım belki de daha da iyi bir sıralama yapacaktım. Size tavsiyem, kendinizi rehber hocanızın ellerine teslim edin ve onun yol haritasında ilerleyin.

cropped-odtululer-logo-kirmizi-1.png

Fatma A.

MTMC-1

Sevgili Odtülüler,

Ben bu eğitim kurumuna başladığım zaman klasik bir eğitim kurumu gibi sanmıştım ama tam aksine yanılmışım ve kendi açımdan konuşmak gerekirse benim üçüncü senem idi artık öğretmenlerden ayrı, derslerden ayrı bunalmıştım ama rehber öğretmenleri ayrı branş öğretmenleri ayrı o kadar ilgili ve içten ki sevmemek elde değil yani isterseniz hiç derslerinize ilgi odağı olmayınız yine de rehber öğretmenler tarafından kontrol altında oluyorsunuz o kadar ilgi ile ders çalışmamak mümkün degil.

Kurumun kendi disiplin yönetimi ayrı bir güzel ve evet bir öğrencinin sınav senesinde vazgeçecegi elbette akıllı cep telefonu olacak ve bunun yerine akıllı telefon kullandırtmaları daha iyi bir yöntem yani disiplin Ahlâkı çok güzel ve bunun gibi örnekler dolusuyla var

Yusuf Öncebe ,yani bu eğitimin kurucusu başta ona teşekkür etmek istiyorum,iyi niyetli insanların olduğunu gördüğüm müddetçe o kadar mutlu oluyorum ki…

Sorsalar bana -sizce Ankara’daki en güzel eğitim kurumu hangisi?- diye vereceğim tek cevap burası olur evet önceden gittiğim kurumlar da güzel idi ama buranın eğitim anlayışı tam anlamı ile sınava yönelik,öğretmenlerin kariyerleri olsun gayet iyi.

Ve kendime gelecek olur isem keşke bir tık daha fazla çalışsam diyordum yani bu kurum benim bu şekil çalışmamı pek haketmiyor idi daha fazlasını hak ediyordu ama artık iş işten geçti yapacak bir durum yok insanız sonuçta ağzımızdan ‘keşke’yi düşüremiyoruz ama yine de çalıştığımı düşünüyorum bir başarı elde ettigime inanıyorum ve bu da “ODTÜLÜLER YUSUF ÖNCEBE EĞİTİM KURUMLARI” tarafindan,bu 2019-2020 eğitim sürecinde yanında olan ve pandemi döneminde bile sürekli bizimle ilgilenen öğretmenlerime ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum,iyi ki varsınız.

MTMC-1 Fatma A.

cropped-odtululer-logo-kirmizi-1.png

Aleyna G.

Ben Odtülüler Yusuf Öncebe okulları Kızılay şubesinden Aleyna G. ilk görüşmemde dahil olmak üzere bana her konuda gerek danışmanlar olsun gerek ilgili öğretmenlerimiz sorunlarıma çözüm odaklı yaklaştılar. Ben açık öğretimde okuyan 12 sınıf öğrencisiydim dershanemiz genel itibariyle bilinen ve memnun kalınan bir dershane olduğu için tam zamanlı bir sistem istedim ve en önemli sorunuma bile bir çözüm bulundu. Derslere başlamadan önce bir seviye belirleme sınavı yapıldı ve öğrenciler bu sisteme göre sınıflara ayrıldı. Hafta sonu deneme sınavlarımızdan ayrı asansör sınavlarıyla yüksek sınıflara düşme ya da inme ile beraber kendi seviyemizde arkadaşlarımızla ve bize o seviyeye uygun öğretmenlerimizle bir sınav süreci yaşattılar. Benim bu süreçteki en büyük destekçim rehberlik öğretmenim Sümeyye hoca idi  her hafta yaptığımız görüşmelerde nasıl ilerlemem gerektiği, nerelerde sorunlarım olduğunu belirleyerek deneme sınavında yaptığım yanlışlık ve eksikleri de göz önüne alarak etüt verdi, soru çözüm ve konu anlatım etütleriyle eksiklerimi kapattım. Özetlemek gerekirse ben dershanemden memnun kalan bir öğrenciyim. Bu stresli süreçte başımdan geçen her türlü sıkıntıda yardımcı olan başta rehberlik öğretmenim olmak üzere Odtülüler dershanesine ve öğretim üyelerine teşekkür ederim.

Call Now Button0312 418 88 58
Sohbete Başlayın
Sohbete Başlayın
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumlarına Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?