Yaz Okulu Ankara

Yaz Okulu, Ankara

Yaz okulu öğrencilerin yazın eğlenirken öğrenmelerini sağlayan bir programdır. Öğrencilerin hem sosyal aktivitelere katıldığı hem de yazın eksiklerini giderebildikleri bir programdır. Haftanın 4 günü toplamda 210 saat ders almaktadır. Öğrenciler hafta içi pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günleri 09.00- 17.00 saatleri arasında derslere yapılmaktadır. Öğlene kadar konu anlatımları, 13.00’den itibaren ise soru çözümleri yapılmaktadır. Öğrenci sabah işlediği konulardan 13.00-17.00 saatleri arasında soru çözmektedir. Tarama testleriyle bilgiler sürekli güncel tutulmaya çalışılmaktadır. Öğrencilerinin kalıcı bir şekilde öğrenmesi için bol soru çözülmesi gerekir. Odtülüler Eğitim Kurumları öğrencilerine sınırsız etüt imkanı sunarak başarıyı hedeflemektedir. Öğrenci öğleden sonra kendi başına test çözmektedir. Çözemediği sorular için öğretmenden destek almaktadır. Öğretmen öğrencilerin hepsiyle tek tek ilgilenir.

Odtülüler Eğitim Kurumlarında yaz okulu öğrenci eksiklerini kapatmak, öğrencinin başarması için en iyi şekilde onu yönlendirmek için kullanılmaktadır. Haftanın 4 günü okulda konuları en iyi şekilde öğrenen öğrenci eve gidince de işlediği tüm konuları küçük bir tekrarla daha iyi oturtacaktır. Ödevlerini ve tüm testlerini öğretmenin gözetiminde çözdüğü için eve ödev taşımaz. Ayrıca takıldığı yerlerde, çözemedği sorularda öğretmeninden anında yardım alabilir. Böylece daha hızlı ilerler. Çok kısa sürede birçok soru çözebilir. Eve ödev taşımayan öğrenciler tüm gün okulda kaliteli ve nitelikli bir zaman geçirir. 3-5 kişilik sınıflarda öğrenci birebir ilgilenerek konuları en iyi şekilde öğrenmeleri sağlanır.

Yaz okulu Odtülüler Eğitim Kurumlarında öğrencilerin çok yönlü olarak gelişmelerini sağlayacak şekilde ayarlanmaktadır. Her sınıf ve gruplar için ayrı ayrı oluşturulan gruplarda öğrenci sessiz, sakin ve huzurlu bir ortamda 3-5 kişilik gruplarda ders almaktadır. Haftada sadece 4 gün dersi olan öğrenci diğer günleri sosyal aktivitelere ayırabilmektedir. Öğrencinin derslerden verim alabilmesi için yazın da tadını çıkarması gerekir. Kendine vakit ayırmalı, arkadaşlarıyla da vakit geçirmelidir. Dönem içerisinde okul, dersler, sınavlarla çok yorulan öğrencinin yaz okulunda öğrenirken eğlenmesi gerekir. Yoksa çok sıkılacaktır. Başarı için sadece ders çalışmak yetmez. Sürekli ders olması öğrenciyi yorar ve yıpratır. Bu süreçte psiko-sosyal aktivetelere de vakit ayırması gerekir. Bu sayede öğrenci dolan zihnini boşaltabilir. Buna da ihtiyacı vardır.