Ygs – Lys Grubu

Odtülüler Eğitim Kurumları YGS-LYS grubu son sınıfta olan ya da mezun durumundaki öğrencilerin üniversite sınavı için katıldıkları bir şeydir. Öğrenciler son sınıf olma ve üniversiteye hazırlanma stresini yaşarlar. Lise son olmanın verdiği heyecan ile birlikte mevcut olan öğrenci arkadaşlarıyla daha çok vakit geçirmek isterler. Daha çok eğlenmek, birlikte sosyal aktivitelere daha çok vakit ayırmak isterler. Ancak diğer taraftan da son sınıf oldukları için ileriki yıllarda iyi bir üniversiteyi kazanmak isterler. Bu yüzden yoğun stres yaşarlar. Öğrencileri bu süreçte rahatlatacak onları hem planlı ve programlı bir şekilde hazırlayarak hem akademik olarak başarılı olmalarını hem de sosyal etkinliklere vakit ayırmaları sağlanacaktır.

YGS-LYS grubu Odtülüler Eğitim Kurumlarında hafta içi ve hafta sonu grupları olmak üzere alınmaktadır. Öğrenciler için sınava hazırlanma sürecini keyifli hale getiren Odtülüler Eğitim Kurumları kaliteli ve nitelikli bir eğitim süreci meydana getirirler. Kurum öğrenciler için huzurlu bir ortamda eğitim alma imkanı sunmaktadır. Öğrenciler için profesyonel ve kaliteli bir eğitim sunulmaktadır. Alanında uzman ve deneyimli öğretmen kadrosuna sahip kurum, profesyonel yöneticilerle huzurlu ve sakin bir ortamda öğrencilere eğitim vermektedir. Butik dershanecilik anlayışına sahip kurum 12 kişilik sınıflarda öğrencilere eğitim vermektedir. Öğrencileri düzeyine uygun sınıflarda sınava hazırlamaktadır.

Odtülüler Eğitim Kurumları öğrenciler için 12.sınıf ya da mezun olarak iki ayrı grup oluşturulmaktadır. Öğrenciler konularını eksiksiz bir şekilde tamamlamak için konu anlatımlıları eksiksiz şekilde tamamlanır. Konu anlatımları farklı yöntem ve tekniklerle anlatılarak öğrencinin anlaması sağlanır. Konu anlatımları bittikten sonra konu sonu tarama testleri yapılır. Bu sorular üzerinden yapamadığı sorular incelenir. Yaptığı hatalarla ilgili öğrenciye dönüt verilir. YGS-LYS grubu öğrencilerinin konu anlatımları, tarama testlerinden sonra ayda 1 deneme sınavı yapılır. Sınava yakın zamanlarda ise her hafta deneme sınavı yapılmaktadır. Deneme sınavıyla ilgili dönüt verilir. Yaptığı yanlışlarla ilgili bilgi verilir. Neden yanlış yaptığı incelenir. Konu eksiğinden kaynaklı bir hata ise tekrar konu anlatımları yapılır. İstediği kadar etüt imkanı sağlanır. Bol soru çözümleriyle öğrenci eksiği kalmayacak şekilde sınava hazırlanır. Odtülüler Eğitim Kurumlarıyla sınavlarda başarıya bir adım daha yakın olacaksınız.