YKS Grubumuz

YKS ( TYT-AYT ) Grubumuz, Ankara

YKS ( Yükseköğretim Kurumları Sınavı ) eski sistemdeki Lys ve Ygs’nin yerine gelen yeni sınav sisteminin adıdır. YKS iki oturumda gerçekleşen bir sınavdır. Tyt ve Ayt olmak üzere iki oturumda gerçekleşecek olan YKS grubumuz mevcuttur. Son sınıflar ve mezunlar için oluşturulan gruplarda öğrenciler sınava en iyi şekilde hazırlanmaktadır. İlk oturum olan TYT ( Temel Yeterlilik Testi )’de 120 soru vardır. Türkçe testi, sosyal bilimler testi, temel matematik testi ve fen bilimleri testi olmak üzere 4 test vardır. Türkçe testi 40 sorudan oluşan ve Türkçeyi kullanmaya gücünü ölçen sorulardan oluşmaktadır. Sosyal bilimler testi 20 sorudan oluşmaktadır. Sosyal bilimlerdeki temel kavram ve ilkelerle düşünemeye dayalı sorular oluşan sorulardan oluşmaktadır. Tarih, coğrafya, felsefe ve din kültürü ahlak bilgisi derslerinden toplamda 20 soru yer alır.

Temel matematik testi 40 sorudan oluşan ve matematiksel işlemleri yapabilme gücünü ölçen sorulardan oluşmaktadır. Fen bilimleri testinde fen bilimlerindeki temel kavram ve bilgileri ölçen fizik, kimya ve biyoloji derslerinden toplamda 20 soru çözülür. YKS grubumuz Tyt’deki 120 sorudan oluşan temel beceri ve yeterlilikleri ölçen sorulardan oluşan testte yüksek başarı sağlanması için konu anlatımları eksiksiz bir şekilde bitirildikten sonra bol soru çözümleriyle devam edilmektedir. odtülüler Eğitim Kurumları öğrencilerinin sınavda başarılı olabilmeleri için yaz kamplarıyla birlikte derslere başlanmaktadır. Yaz kamplarında öğrencilerşn ön çok zorlandıkları sayısal derslerden başlamaktadırlar. Fizik, kimya, biyoloji, matematik gibi sayısal derslerde yaz kamplarında ders almaktadırlar.

YKS grubumuz öğrencilerin sınavdaki  her iki oturumda da soruları en iyi şekilde yaparak başarılı olmalarını ve istedikleri bölümlere yerleşmeleri için eğitim verilmektedir. AYT ( Alan Yeterlilik Testi) YKS nin ikinci oturumunu oluşturan sınavdır. Ayt’ de matematik sınavı, fen bilimleri sınavı, edebiyat-coğrafya sınavı, sosyal bilimler sınavı ve yabancı dil sınavı olmak üzere 5 ayrı test yer alır. Her bir testten 40 sorudan oluşmaktadır. Yabancı dil sınavı başka bir gün yapılmaktadır. ancak matematik, fen bilimleri, edebiyat-coğrafya, sosyal bilimler sınavları aynı gün yapılmaktadır. ilk oturumdan öğrencilerin en az 150 puan olmaları gerekir. Yks’nin ikinci oturumundan ise 180 baraj puanıdır.