Başarılı bir kariyer hayatına ve iyi bir üniversiteye giden öğrencilik maratonunda herkesin aynı temele sahip olduğunu söylemek doğru değildir. Kimileri temelleri itibari ile bu yolda bir adım öndedir. Kimileri ise temel itibari ile daha zayıftır. Temeli zayıf öğrencilerin ilk tercihi ise Sincan Odtülüler Kurs merkezidir. Temelin zayıf olmasının ya da sağlam temeller üzerine güçlü bir akademik başarı planlamamasının pek çok nedeni olabilir. Pek çok sorun bu durumlara sebep olabilir fakat sorun ne olursa olsun Sincan Odtülüler Kurs ile çözülebilir.

Sincan Odtülüler Kurs’ta Kitap Okumak

Her derste başarılı olmanın bir önemli koşulu vardır; kitap okumak! Çünkü sınavlara giren öğrencilerin düşük not almalarının temel nedenlerinden biri bilmemek değil anlamamaktır. Öğrenciler soruda isteneni anlamadıkları için doğru şıkkı işaretleyememektedir. Bu sebeple kitap okuma alışkanlığı, her öğrencide mutlaka olmalıdır.

Sincan Odtülüler Kurs merkezi öğrencilerinden zaten kitap okuma alışkanlığına sahip olanlar için bu konuda herhangi bir sorun yoktur. Ancak, kitap okuma alışkanlığına sahip olmayan öğrenciler için özel bir sevdirme çabası söz konusudur.

Kitap okuma alışkanlığı, günde 30 dakika kitap okuma ile başlamakta, bu sayede öğrencinin sıkılması ve vazgeçmesi önlenmektedir.

Her gün sevdiği tarzda 30 dakika kitap okuyan öğrencilerin, bunun ardından bir izlenme sürecine tabi tutulduklarını söylemek mümkündür. Bu sürecin temel nedeni ise Sincan Odtülüler Kurs merkezi öğrencilerinden temeli zayıf olanların hatalarının fark edilmesidir.

Sincan Odtülüler Kurs ile Özel Eğitim

Geçmişe yönelik değerlendirme yapılan ve bu değerlendirme sonucunda eksiklikleri tespit edilen öğrenciler için doğrudan söz konusu eksikler bağlamında bir çalışma hazırlanmaktadır. Çünkü temel konular halledilmeden ileri konulara gidebilmek mümkün değildir.

Sincan Odtülüler Kurs merkezi öğrencilerinden temeli zayıf olanların eksik konularını gidermek amacı ile yapılan çalışmalarda öğrenciyi sıkmamaya yönelik detaylar düşünülmektedir. Öğrencinin ders çalışma saatlerinin öğrenciye göre belirlenmesi, yine ders çalışma süresinin öğrenciyi sıkmayacak boyutta tutulması bu durumun en net göstergesidir.

Konu eksikleri tespit edilen ve birebir etütler ile giderilen Sincan Odtülüler Kurs merkezi öğrencilerinin her hafta ödev aldıklarını söylemek mümkündür. Bu ödevlerin amacı ise öğrencinin öğrenme durumunun tespit edilmesi ve bunun sonucunda mevcut durumunun kademeli olarak arttırılmasıdır.

0312 418 88 58Verimli Ders Çalışma Testi